İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Akar İlaçlama

Akar zararlı mıdır?’ sorusuna şöyle cevap vermek gerekiyor: Evet, akar astım ve bronşit gibi hastalıklara yol açan mikroplar bulaştırabilen zararlı bir böcek türüdür. Akar türleri içinde özellikle toz akarı halıların, pelüş oyuncakların, yatak, yorgan ve battaniyelerin üzerine yerleşebilir. Akar ilaçlama sıvı kokulu-sıvı kokusuz ilaçlarla profesyoneller tarafından yapılması gereken bir iştir. Jel ve benzeri ilaçlama uygulamaları akarı yok etmek için uygun yöntemler değildir. İnsanların ve hayvanların vücutlarından dökülen kıl, deri ve tüylerle beslenen akar çeşitleri, ehliyetli ilaçlamacıların yaptığı periyodik mite ilaçlama uygulamalarıyla ortadan kaldırılabilir.

Akar ile mücadele edebilmek için; tıpkı akrep, çıyan, danaburnu, güve, halı böceği, kalorifer böceği, fare, yılan, kene gibi haşere ve kemirgenlerle savaşmak için gerektiği üzere, profesyonel ilaçlama servislerinden yardım istemek gerekir. Günde 20-30 kere dışkılama yapan, evlerin içinde eşyaların altına ve tozlu bölgelere yerleşen akarı yok etmek profesyonellerin işidir. Akar ilaçlama için bireysel müdahalede bulunmak veya korsan ilaçlamacılara başvurmak sorunu kökünden çözmeyeceği gibi, yeni sorunlar da çıkarabilir. Ne kadar temiz ve titiz olursanız olun, akar haşeresinin yaşama alanlarınıza yerleşmesi mümkündür ve verebileceği zararları önlemenin en güvenli ve garantili yolu ruhsatlı mite ilaçlama servislerine başvurmaktır.

Acemice ve amatörce uygulamalarla akardan kurtulmak mümkün olmayacaktır. Beyaz ve krem renkli olan, insan vücudunun koltuk altlarında ve tüylü olan bölgelerinde bulunabilen, astım ve bronşit gibi hastalıkların mikrobunu taşıyan akar türleri, tozlu ortamları özellikle severler. Kullandığınız gıda maddelerine temas ederek taşıdıkları virüsleri bırakan arı, bir, güve, fare, karınca, karafatma, akrep, tesbih böceği, kene, tahtakurusu ve akar ilaçlama ihtiyaçlarınız için deneyimli ve ruhsatlı ilaçlama şirketlerine başvurmalısınız. Mite olarak da adlandırılan akar çeşitleri bitkisel ürünler yemezler. Miteden kurtulmak için sadece temizlik yapmak yeterli değildir, periyodik olarak mite ilaçlama yapılması gerekir.

Mite veya diğer adıyla akar haşeresi evlerde en fazla yatak odalarına yerleşir ve yatak, yorgan, battaniye gibi eşyaları işgal eder. Bronşlarımıza kadar girebilen bu zararlılar çeşitli hastalıklara yol açarlar. Nemli ve pis ortamları özellikle tercih ederler.

Bir önceki yazımız olan Çiyan İlaçlama başlıklı makalemizde çiyan, çiyan ilaçlama ve çiyan ilaçlama hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir