Alman Hamam Böceği İlaçlama

Alman hamam böceği türleri nelerdir?

Hamam böceği ailesinin yaygın bir türü olan Alman hamam böceği, yaklaşık 1 ila 2 cm boyuna sahiptir. Hamam böcekleri türünün içerisindeki en ufak boya sahip olanıdır. Alman hamam böceği, yumurtlama yöntemi ile geometrik olarak çoğalmaktadırlar. Diğer hamam böceği türlerinde olduğu gibi, koloninin bu türü ile mücadele de ancak Alman hamam böceği ilaçlaması yaptırarak mümkündür. Firmamızda Alman hamam böceği ilaçlaması da dâhil olmak üzere her çeşit hamam böceği ilaçlaması etkili bir şekilde yapılmaktadır.

Alman hamam böceği nasıl beslenir?

Gündüzleri yuvasında dinlenen Alman hamam böcekleri, geceleri son derece aktif olurlar. Her nevi gıda artığı, çöp kalıntısı, küçük böcek hatta hem cinslerinin ölüleri ile bile de beslenen bu zararlılar direkt olarak insanları ısırmazlar. Ancak taşıdıkları hastalık yapıcı mikroorganizmaları yiyeceklere bulaştırdıklarından insanları da hasta yapabilirler.

Alman hamam böceği ile mücadele nasıl yapılmalıdır?

Alman hamam böceği son derece dayanıklı bir türüdür. Kendi türü arasında en küçüğü olmasına rağmen son derece hızlı hareket eden Alman hamam böcekleri aynı zamanda çok da hızlı üremektedirler. Bu nedenle bireysel mücadelelerin hiçbirisi Alman hamam böceğini yok etmede başarılı olmamaktadır. Firmamızda Alman hamam böceği ilaçlamasının yanında tüm hamam böceği türleri, fare, kene, akrep de dâhil olmak üzere her nevi böcek, haşere ve kemirgen ilaçlaması yapılmaktadır. Tropikal kaynaklı bir böcek türü olan Alman hamam böceği tüm Avrupa’da yaygın olarak bulunmaktadır. Daha çok mutfak, banyo gibi nemli yerlere yerleşen bu böcekler yumurtlayarak çoğalır ve bir yılda ortalama 35 milyon yavru bırakır. Yaşam ömrü ortalama 1 yıl olan Alman hamam böcekleri her nevi zorlu iklim koşullarına, açlığa ve radyasyona bile dayanıklıdır. Alman hamam böceği ilaçlama işleminde güvenilir noktalardan hizmet almak önemlidir. Piyasada böcek ilaçlaması yapan çok sayıda firma olmasına rağmen, Alman hamam böceği ilaçlama garantili ve etkili ilaç kullanan ruhsatlı firma sayısı son derece azdır. İşte bu nedenle de referanslı böcek ilaçlama firmalarından yardım alınması Alman hamam böceği ile mücadelede elzemdir.

Bir önceki yazımız olan Çatı Faresi İlaçlama başlıklı makalemizde çatı faresi, çatı faresi ilaçlama ve çatıda fare çıktı hakkında bilgiler verilmektedir.

\\ tags: , , ,


Yorum Yapın

Copright 2014 Doğru İlaçlama | kaloriferbocegi.us | Site Haritası