İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu ilaçlama

Danaburnu haşeresi kanatlı ve uçabilen bir haşeredir. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan ve tüm bitkilere ve insanlara zararı olan bu haşerelerden kurtulmak için danaburnu ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır. Özellikle ekinlere çok fazla zararı olan bu haşereler bitkilerle beslenirler.  Tarlalardaki tüm sebzelere zarar veren bu haşereler ile bireysel mücadele mümkün değildir. O yüzden profesyonel ilaçlama firmaları ile iletişime geçerek danaburnu ilaçlama işlemi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Danaburnu çok küçük yapılı bir haşeredir. Fakat bulunduğu her ortama kolaylıkla uyum sağlayarak oranın yaşam koşullarına çabucak alışır. Danaburnu haşeresi genellikle toprak altına yuva yaparlar. Üreme döneminde sonra yumurtalarını toprak altına gizleyen bu haşereler geceleri toprak üstüne çıkarak beslenirler.

Sıcak, nemli ve kırsal alanlarda yaşamayı tercih eden danaburnu haşeresi zaman zaman evlere de girerek insanları zor durumda bırakırlar. Bu yüzden danaburnu ile mücadele etmek zordur. Bireysel yapılan müdahaleler işe yaramaz. İşe yaramadığı gibi de maddi ve manevi kayıplara yol açar. İnsanlar ilk etapta evlerinde ya da tüm yaşam alanlarında gördükleri haşerelere eczaneden aldıkları ilaçlarla müdahale ederler. Fakat bu müdahale sonucu sağlıklı sonuçlar elde edilmez. Bu yüzden zaman kaybetmeden profesyonel firmalarla iletişime geçilerek danaburnu ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır.

Danaburnu haşeresinin beslendiği bitkiler; tüm sebzeler, patates, çeltik, yer elması, buğday, soğan, mısır, tütün, pamuk, meyve fideleridir. Tüm bu sebze ve meyvelerle beslenirken ekinlere zarar verirler. Bu yüzden tarımla uğraşan insanların baş belalarıdır. Özellikle kırsal alanlarda yaşayanlar önlem olarak belirli dönemlerde danaburnu ilaçlaması yaptırmalıdır. Profesyonel ilaçlama firmaları tarafından verilen danaburnu ilaçlama hizmeti ile sizde tüm yaşam alanlarınızdaki haşerelerden kurtulabilir, sağlıklı yaşam alanlarında yaşayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir