İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu ile Mücadele

 

Danaburnu böceği genellikle tarla, bahçe, sera gibi alanlarda bulunarak ekinlere ciddi zarar veren böceklerdir. Danaburnu böceği toprak altında yuva yapan bir böcektir. Danaburnu ile mücadele önemli bir uygulamadır. Bu böceklere karşı gerekli ilaçlama uygulaması yapılmadığı takdirde bulundukları alan içerisinde yer alan sebze, meyve ve bitki köklerini kemirerek mahsullerin kuruyarak ölmelerine neden olurlar.

Danaburnu böcekleri çeşitli sesler çıkarır. Çıkardıkları sesler ile danaburnu böcekleri bulundukları alan içerisinde kolayca fark edilirler. Danaburnu ile mücadelede bireysel mücadeleden kaçınılmalı ve bu böcekler elle tutulmamalıdır. Çünkü danaburnu böcekleri çok keskin ağız yapısına sahiptir. Danaburnu kendini korumak için karşısındaki kişiyi ısırabilir.

Danaburnu ilaçlaması oldukça dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Bu böcekler toprağın 25-40 cm altına indikleri için kullanılan ilacın nüfus etmesi gerekir. Alanında uzman firmalar tarafından uygulanacak ilaçlama yöntemleri toprağın altına nüfus edecek ilaç ve ilaçlama yöntemleri ile uygulanmaktadır.

Danaburnu ile mücadele alanında uzman ilaçlama personelleri tarafından uygulandığı sürede yeşil alanlara, bitkilere ve ekili mahsullere zarar vermeden danaburnu böceklerini kısa sürede yok edecektir.

Bir önceki yazımız olan Sıvı ilaçlama sonrasında neler yapılmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir