HAŞERE İLAÇLAMA


Haşere İlaçlama

Haşere ilaçlama haşere türlerinden gelebilecek zararlardan insan sağlığını, yaşam alanlarını ve çevreyi koruyan önemli uygulamalardır.Özellikle yumurtalama yöntemi ile üreyen haşere türleri senede birkaç kere yumurtlamakta ve her seferinde yüze yakın yavru meydana getirmektedir. Bu nedenle bu kadar hızlı çoğalan haşereler ile bireysel yöntemlerle başa çıkılması imkansızdır. Haşereler ile mücadele etmek için en geçerli yöntem haşere ilaçlama yöntemidir.

BÖCEK İLAÇLAMA

Böcek ilçlama firmaları, tüm haşere türlerine karşı alternatij ilaçlama seçenekleri ile güvenli ve profesyonel hizmet sunarak başarıya ulaşan önemli kuruluşlardır.böcek ilaçlama, kısa sürede yaşam alşanlarımızı eski sağlığına ve güvene kavuşturmaktadır.Haşerelerin yaşam alanlarınızı yuva edindiği anda,böcek ilaçlama firmaları ile iletişime geçerek hizmet almanız en doğru çözüm yoludur.Böcek ilaçlama gerekli tecrübe ve bilgi donanımına sahip yetkili kişiler tarafından uygulanmalıdır.Böcek ilaçlama uygulamaları haşere türü ve ilaçlanacak alanın durumuna bağlı olarak çeşitli tekniklerle uygulanmaktadır.

Böcek ilaçlama teknikleri;

  • Sıvı ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama

Böcek ilaçlama, gelişen teknolojik cihazlar ve ilaçlar sayesinde gümüş böceği, halı böceği, kulağakaçan böceği, kırkayak, çekirge, sıçan, yılan, bit, kene, pire, akrep, güve, kalorifer böceği, tespih böceği, hamam böceği, tahtakurusu, akar, kakalak, karınca, örümcek, akrep, çıyan, mite, kertenkele, sinek, sivrisinek, salyangoz, ağaç kurdu, tesbih böceği, lağım faresi, ev faresi, çatı faresi, fındık faresi, tarla faresi, pamuk faresi, alman hamam böceği, oryantal hamam böceği gibi tüm haşere ve fare türleri üzerinde uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama yöntemleri ve ilaçlama fiyatları haşere problemi yaşadığınız alan incelendikten sonra uzman ilaçlama personelleri tarafından belirlenmektdir.Haşere probleminin yaşadığı alanın büyüklü, haşerelerin türü , haşerelerin yoğunluğu ve ilaçlama yapılacak ilac türünün belirlenmesi ilaçlama tekniğini ve ilaçlama fiyatını belirlemektedir.

Böcek ilaçlama firmalarına 7 gün 24 saat ulaşarak hizmet alabilirsiniz.

En Merak Edilenler ?
Haşere ilaçlama hakkında bize en fazla sorduklarınız ;


Haşere ilaçlama işlemi kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır

Haşere İlaçalama

Yanlış bir uygulama ve zararlı bir kimyasal kullanımı insanların sağlığı üzerinde olumsuz etkiler bırakabilirler. Bu nedenle de ilaçlama yapacak kişilerin eğitimli olması gerekir. Sağlık Bakanlığı ilaçlama işlemi yapmak isteyen kişileri öncesinde eğitime tabi tutmaktadır. Eğitime katılım sertifikası alan kişiler gerekli diğer belgeleri de tamamlayarak ilaçlama izni almak için bakanlığa başvuruda bulunur. Gerekli belgeler arasında Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlar dışında ilaç kullanılmayacağına dair taahhütname, kullanılan ilaçlara ve cihazlara ait belge, çalışacak personelin ve yetkili mühendisin bilgisi gibi evraklar bulunmaktadır. Gerekli evrakları hazırlayarak başvuran kişilerin işletmeleri bakanlığın yerinde incelemesini de başarı ile geçerse ilaçlama ruhsatı alabilirler. Haşere ilaçlama firmaları ilaçlama işlemini yapacak personelinde sağlığını korumakla yükümlüdür.Haşere İlaçalama 1

Haşere ilaçlama işlemi ilaçlanacak haşerenin türüne ve ortamdaki çoğunluğuna göre üç şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki jel ilaçlamadır. Bu yöntemde hamamböceği vb. haşerelerin yuva kenarlarına ve dolaştıkları yerlere jel şeklinde ilaçlar sürülür. Onlara cazip gelen kokusu sayesinde ilacı yiyen haşereler bir süre sonra ölür. Jel ilaçlama da ortamın terk edilmesi ve temizlik yapılması gerekmemektedir. Kokusuz ilaçlama yöntemi püskürtme yolu ile uygulanır. Ortamın terk edilmesine yine gerek yoktur ancak açıkta yiyecek bulundurulmaması gerekir. Daha dirençli haşereler tarafından yoğun şekilde istila edilen ortamlar için ise kokulu ilaçlama uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlama da ortam birkaç saat kapalı kalmalı ve ortamda kimse bulunmamalıdır. İçeride yeniden oturulmadan önce de mutlaka havalandırılmalıdır. Uygulanacak yönteme göre ilaçlama yaptıranların gerekli tedbirleri almasını sağlamak da yine ilaçlama servisinin sorumluğu altındadır.