İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İlaçlama

Fare türleri memeli canlılar grubunda yer alarak yavrularını doğurarak ürerler. Hızlı bir süreçte üreme evresi geçiren farelerin bulunduğu alanlara karşı fare ilaçlama uygulaması mutlaka yapılmalıdır.

Burunları çok kesin olan fareler yiyeceklerin yerlerini çok kısa bir zaman içinde bulabilirler. Farelerin en öne çıkan özelliklerinden birisi de güçlü ve keskin dişlere sahip olmalarıdır. Fare ilaçlama uygulamaları özellikle mutfak bölümlerinin yer aldığı alanlarda sıkça uygulanmaktadır. Tarla, bodrum ve kanalizasyonlarda çok rahat bir şekilde yaşayan fareler yüzlerce mikrobu da beraberinde barındırırlar. Fare türlerinin taşımış olduğu mikrop ve bakteriler nedeniyle insanlara veba, humma, sıtma, verem ve tifüs gibi hastalıklar bulaşmaktadır.

Fare ilaçlama uygulamaları alanında uzman firmalar tarafından uygulandığı zaman güvenli yöntemler dahilinde farelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bireysel uygulamalar veya amatör firmalar tarafından uygulanan yöntemler insan sağlığına önemli ölçüde etki ederek zarar vermektedir. Yiyecek yemek arayışına çıkan fareler açık ve kapalı tüm alanlara girerek saklanmaya çalışan canlılardır. Yaşam alanlarımızda en çok karşımıza çıkan fare türleri; ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, tarla faresi, pamuk faresi, kör fare ve fındık faresidir.

Fareler insanları ısırarak zarar veren canlılardır. Kendini savunmak isteyen fare karşısındaki insanın üzerine zıplayarak ısırmaya çalışır. Aynı zamanda aç kalan fare geceleri insanları uyku esnasında yakalayarak vücudun bazı bölümlerini kemirir. Bu zararlı kemirgenlere karşı fare ilaçlama servisimiz gün boyu hizmetinizdedir. Fare ile mücadele dikkat isteyen önemli bir uygulamadır. Farelerin yuva oluşturduğu alanlar tespit edilerek ilaçlama uygulamaları başarı ile tamamlanmalı ve farenin gezindiği alanlar özenle dezenfekte edilmelidir. Fareden kurtulmanın yolları arasında profesyonel destek almak en garantili ve güvenli yöntem olacaktır. Fare ilaçlama yöntemlerinde en çok kullanılan uygulamalar arasında fare istasyonları ve sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından belirlenmesi gereken yöntemler kısa sürede olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Yaşam alanlarınızı bu zararlı kemirgenlerden kurtarmak için dilediğiniz zaman Müşteri temsilcilerimize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Gün boyu hizmet sağlayan firmamız haftanın yedi günü ilaçlama çalışmalarını sürdürmektedir. Hizmetlerimizin tümü Sağlık Bakanlığı onayıyla gerçekleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir