İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Gümüş böceği ilaçlama

Günümüzde ilaçlama uygulamaları son derece elzem bir durum taşımaktadır. Stres, iş ve aile hayatının yanı sıra kişisel veya toplumsal alanlar üzerinde bireyleri mental ve psikolojik zorluğa sokan her türlü sorun zaman içinde motive düşüklüğüne neden olacaktır. Dünya üzerinde insanlardan sonra yoğun bir nüfusa sahip olan böcekler, eklem bacaklılar sınıfının bir mensubudur. Gümüş böceğinin yaklaşık olarak 300 milyon yıldır var olduğu bilinmektedir. Haşere ilaçlama firması yaşam alanlarınıza sızan diğer tüm böcek çeşitleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Nemli, sıcak ve karanlık alanlar içinde yaşamayı benimseyen bu türün ortalama yaşam ömrü yaklaşık olarak 1 ve 3 yıl arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra ortam şartlarına bağlı olarak 8 yıla kadar yaşayabilir. Yaşam alanları içine genellikle dışarıdan getirilen karton kutu, koli ve kitapların arasında sızar. Buralarda ise daha çok mutfak, kiler, banyo, dolapların içi, bodrum ve çatı katlarında yaşamayı benimser. Gümüş böceği insanları doğrudan veya dolaylı olarak zarara uğratabilir. Yaşam alanları içinde tahıl, kumaş, duvar kağıdı, koli ve kitaplarla beslenen bu canlı 10 ay boyunca yaşamadan hayatını sürdürebilir. 10, 12 mm uzunluğunda, beyaz renkli olan gümüş böceğinin ortalama yaşam süresi 1 ve 3 yıl arasında değişmektedir. Bu durum yaşam koşullarına bağlı olarak 8 yıla kadar ulaşabilir. Dişi bir gümüş böceği günde ortalama olarak 200 adet yavru böcek bırakır. Bu böceklerin kabuğundan ayrılıp, yetişkin bir hal alması yaklaşık olarak 4 aylık bir zaman dilimi içinde gerçekleşir. Yaşam alanlarınız içinde gümüş böceğine rastladığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel firmalardan gümüş böceği ilaçlama uygulaması almanız sizin ve kişisel alanlarınız için en sağlıklı sonucu doğuracaktır.
Haşere ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir