İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Hamam Böceği İlaçlama

Birçok kişinin korkulu rüyalarından birisi de böcek, haşere veya kemirgen türü bir zararlı ile karşılaşmaktır. Bu tip zararlılar evinizde, ofisinizde, iş yerinizde her yerde ve her an karşınıza çıkabilir. Kişinin hem psikolojisine hem de fiziksel sağlığına zarar veren bu grup haşerelerden birisi de hamam böceği türleridir. Hamam böcekleri ile mücadelenin de tek yolu, hamam böceği ilaçlama yaptırmaktır. Hamam böceği ilaçlama, profesyonel bir ekipçe organize edilip yürütülmesi gereken bir uygulamadır.

Hamam Böceği nedir?

Hamam böceği ya da diğer adı ile kalorifer böceği altı adet bacağa sahip, kafa kısmında uzun ve 2 adet anten şeklinde oluşumu olan bir zararlı türüdür. Eklem bacaklı bir canlı olan hamam böceği, yumurtlama yolu ile geometrik olarak çoğalmaktadır. Üstlerinde çok sert bir kabuğu olduğundan son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Çevreden gelen darbelere, açlığa ve ortam değişikliklerine, sıcaklık, soğukluk, hatta radyasyona bile son derece dayanıklıdır. Kabuk üzerinde uçma amacıyla kullanmadığı kanata benzer bir yapısal oluşumu bulunmaktadır. Hareket etmek amacıyla altı adet bacağını kullanır.

Hamam böceği türleri nelerdir?

Dünyada sayısız türü olan hamam böcekleri Türkiye’de Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Doğu hamam böceği olmak üzere 3 türü bulunmaktadır. Özellikle Doğu hamam böceği, benzer yapıda olduğundan karafatma ile de karıştırılmaktadır.

Hamam böceğinden kurtulma için ne yapılmalıdır?

Hamam böceği ile mücadele etmek bireysel olarak mümkün değildir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama işleminde etkin bir şekilde yapan profesyonel bir ekipten yardım almak şarttır. Firmamız hamam böceği ilaçlamasının yanında, fare, kene, akrep, karafatma ve benzeri zararlıların hızlı ve etkili bir şekilde ilaçlamasını yapmaktadır. Firmamızda hamam böceğini yok etmek için gerekli her tür böcek ilacı mevcuttur. Hamam böceği ilaçlamasında kullandığımız ilaçlar, portföyümüzdeki tüm diğer ilaçlar gibi, sağlık bakanlığı onayı altında üretilmiş ruhsatlı ilaçlardır. Bunlar insan sağlığına zararlı olmayıp, hamam böcekleri üzerinde son derece etkili formüllerdir. Hamam böceği ilaçlama esnasında jel tipi ya da kokulu sıvı ilaçlar kullanılabilir. Hangi tip ilacın kullanabileceğine uzman ekibimiz yaptığı ücretsiz keşif ziyareti sırasında karar vermektedirler.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir