İlaçlama yapılırken evi boşaltmalımı?

İlaçlama yapılırken evi boşaltmalı mıyım?

Her bölgemizde sıklıkla rastladığımız haşere ve kemirgen grupları için profesyonel destek alınması gerekmektedir. Çok sayıda ilaçlama şirketleri arasından Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanan ve tecrübeli firmaları ile çalışmak sizlere daha kapsamlı ve güvenilir hizmet sunmalarını sağlar.

İklimin ılıman olduğu bölgelerde daha rahat yaşayabilen canlılar taşıdıkları mikroplar nedeni ile hayatımızı tehlikeye atmaktadır. Yaymış oldukları mikroplar salgın çok sayıda hastalığın oluşmasına neden olmaktadır. Gerekli önlemler alınmaz ise eski zamanlarda yaşanan salgın sonucu ölümler tekrar gerçekleşecektir. İlaçlama firmaları bu durumu önlemek amacı ile 7/24 hiç ara vermeden gelen talepleri karşılayarak hizmet vermektedir.

İlaçlama öncesinde ve sonrasında yapılması gereken bazı önlemler bulunmaktadır. Bu önlemler hakkında detaylı bilgi almayı unutmayınız. Sizlere belirtilen kurallara uyulması durumunda hem haşerelerden kurtulacak hem de sağlıklı bir yaşam sürmeniz için gerekli tüm önlemler alınmış olacaktır.

Uygulama yapılacak olan öncelikli olarak kontrol edilmeli eğer sıvı ve kokulu ilaçlama işlemi yapılacak ise alanın dışarıdan hava alması en az 2 saat kadar engellenmelidir. Sıvı ilaçlama işleminde alan iki saat kapalı tutulmalı ve alanda kimse bulunmamalıdır. İki saat sonrasında gerekli havalandırma sağlanmadan içeri giriş yapılmamalı ilacı direkt solumamalıyız. İşlem öncesinde alanda ambalajı açık gıda ürünleri poşetlenip kaldırılmalıdır ve uygulama yapılan bölgede en az bir hafta dip köşe ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Sıvı ilaçlama anında etki gösteren ve çok uzun süre koruma altında tutan uygulama şeklidir. Çoğu firma tarafından kesin çözüm olduğu için daha çok talep edilmektedir. Uygulama esnasın içerde bulunmanız ciddi zehirlenmelere neden olacaktır. Ancak alana havalandırma sağladıktan sonra hiçbir şekilde ilaçlama işlemi leke, iz ya da koku belirtileri görülmeyecektir.

Çoğu haşere ve kemirgen ilaçlamalarında sıvı uygulama yapılmaktadır. Ancak hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Alman hamam böceği türleri için ilaçlama yapılırken evi boşaltmanıza gerek kalmaz. Jel uygulama siz evde yemek yaparken bile yapılabilmektedir. Ama diğer tüm canlılar için jel ilaçlama hiçbir şekilde faydalı olmaz.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama yaptırmak sağlıklı mı? başlıklı makalemizde ilaçlama nekdar sağlıklı, ilaçlamanın etkileri ve ilaçlamının zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

\\ tags: ,


Yorum Yapın

Copright 2014 Doğru İlaçlama | kaloriferbocegi.us | Site Haritası