İlaçlama

Ülkemizde ve dünya üzerinde çok sayıda zararlı canlı bulunmaktadır. Bu canlılar ile mücadele etmek çok uzun zamandır gerçekleştirilmektedir. İnsan sağlığını zararı doğrudan ya da kullandıkları eşyalara vererek hem maddi hem de sağlık bakımından haşere türlerine karşı kimyasallar kullanarak mücadele etmek için ilaçlama yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Dünyanın buzul kısımları hariç hemen her yerinde yaşayan haşerelerin milyonlarca tür haşere rastlamak mümkündür.  Bunlardan bazılarının zehirleme yolu ile bazılarının da salgın hastalık bulaştırma yolu ile insanlar üzerinde ölümcül sonuçlar doğurabilecek zararları olduğu bilinmektedir. Her bölgede sıklıkla görülen bu canlılar ile çok eski yıllardan beri ilaçlama yapılarak kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır.

Yılanlar, örümcekler ve çıyanlar zehirli olan haşere türlerinin en yaygın olarak görülenleridir. Fareler, sinekler ve bazı böcek türleri ise en fazla salgın hastalık mikrobu bulaşmasına neden olan haşere türleridir.  Haşerelerin taşıdıkları bu mikroplar ile bulaşan hastalıkların başında veba, dizanteri, humma, tifüs ve tifo hastalıkları gelmektedir. Bunun yanı sıra özellikle alerjik reaksiyon gösteren kişilerde çeşitli deri ve solunum yolu hastalıkları da ortaya çıkmaktadır.  Bazı durumlarda insanların ölümlerine kadar zararı dokunan haşere ve kemirgen grupları için ilaçlama yaptırtmak gerekmektedir.

Haşerelerin her türlü zararını önlemek için kapalı ve açık yaşam alanlarından uzak tutulmaları tek çözümdür. Bunu sağlamak için en etkili yöntem ise ilaçlama yapılmasıdır. Ancak yasal olmayan tehlikeli ilaçların kullanılması ve yanlış ilaçlama yöntemlerinin uygulanması da insanlara büyük zararlar verebilmektedir. Bu nedenle de ilaçlama işleminin mutlaka Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış, eğitimli firmalar tarafından yapılması gerekir.  Bunun dışında faaliyet gösteren firmalar tespit edildiğinde yine Sağlık Bakanlığı’nın açmış olduğu 184 no.lu sağlık hattına bildirilmeleri gereklidir.

Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve onaylı olarak çalışan şirketimiz on yılı aşkın süredir sektördeki ilaçlama firmaları arasında lider bir konumda yer almaktadır. Ülkemizde yaygın olarak görülen haşereler ve kemirgenler için mücadele etmek için haşere ilaçlama firmaları sayı olarak oldukça fazladır. Önemli olan doğru, güvenilir ve deneyimli ilaçlama şirketleri ile görüşme sağlayıp hizmet almaktır.

Deneyimli çağrı merkezi elemanlarımız sizlerden gelen talepleri profesyonelce karşılayarak sizlere ilaçlama evreleri ile ilgili tüm öğrenmez gerekenler hakkında detaylı bilgi aktarımını sağlayabilirler. Ayrıca ilaçlama teknikerlerimiz özel eğitimlerden geçirilmiş olup son teknoloji ilaçlama aletleri ile sizlere % 100 kesin çözüm sunmaktadır.

İlaçlama için irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçerek 7/24 çalışan ekibimizden haşere ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde böcek ilaçlama, böcek ilaçlama hizmeti ve böcek ilaçlama şirketi hakkında bilgiler verilmektedir.

\\ tags: , , ,


Yorum Yapın

Copright 2014 Doğru İlaçlama | Site Haritası