İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kalorifer Böceği

KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Mekânlarda sık sık karşılaşılan zararlı türlerinden birisi de kalorifer böcekleri olmaktadır. Bu son derece zararlı, üzerilerinde hastalık yapıcı birçok virüs ve bakteri barındıran canlı ile mücadelede en etkili ve güvenilir yol, kalorifer böceği ilaçlaması yaptırmaktan geçmektedir. Son derece kritik önemdeki kalorifer böceği ilaçlaması sayesinde mekândaki sorun da tamamen hallolmuş olacaktır.

Kalorifer böceği nedir?

Diğer bir adı da kakalak böceği olan kalorifer böceğinin altı adet bacağı bulunmaktadır. İskeletleri vücutlarının dışarısında bulunur. Sene içerisinde kabuk değişimi yaparlar. Kabuk değişiminden sonra renkleri beyaz olur, bir süre sonra kabukları koyulaşır. Kalorifer böcekleri geceleri aktiftir. Gündüzlerini dinlenerek geçirirler. Kalorifer böceğinden kurtulmanın tek yolu kalorifer böceği ilaçlaması yaptırmaktır.

Kalorifer böceği türleri nelerdir?

Kalorifer böcekleri hamam böcekleri ailesindeki Alman hamam böceğinin bir diğer ismidir. Sıcak ve rutubetli ortamları özellikle bol gıda olduğundan mutfak ve banyoyu çok severler. Beslenmeden 1 ay, susuz kalarak da ortalama 11 hafta yaşayabilirler. Kafası bile kopmuş olsa bir kalorifer böceği uzun süre yaşayabilmektedir. Yaklaşık 45 dakika da su altında kalabilmektedirler. Son derece dayanıklı bir ırk olan kalorifer böceği ile mücadelenin tek yolu profesyonel bir ekipten kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almaktır. Kalorifer böceğinin üstüne vurulsa bile sert kabuğu sayesinde hemen ölmez. Bu kabuk onu dış etkenlere karşı son derece dayanıklı kılar. Hatta yumurtalarını bile sırtında taşıyan kalorifer böcekleri, ölseler bile yumurtalarını kapsül içerisinde ortama bırakırlar. Böylelikle de nesillerinin devamını sağlamaktadırlar.

Kalorifer böceğini yok etmek için hangi yöntemler kullanılır?

Kalorifer böceği ile mücadelede bilinen en etkili ve de güvenilir silah, kalorifer böceği ilaçlaması yaptırmaktır.  Firmamızca titizlikle uygulanan politikalar sayesinde kalorifer böceği ilaçlama da dâhil olmak üzere her nevi, fare, akrep, kene, çiyan, gümüşçül, hamam böceği, karafatma ve benzeri böcek, haşere ve kemirgen sorunuza çözüm bulmaktayız. Garantili ve güvenilir uygulamalarımız sayesinde mekânlarınızda aradığınız huzur ve hijyene hızlıca kavuşmanız mümkündür. Hizmetlerimiz hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizi hemen çağrı merkezi telefonlarımızdan arayınız.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir