İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Karafatma İlaçlama

Karafatma İlaçlama Servisi

                Karafatma nedir, karafatma türleri nelerdir?

Nerede ise tüm dünya üzerinde iklim şartı gözetmeksizin her yerde yaşayabilen karafatma haşeresinin bulunan fosil kalıntılarından 400 milyon yıllık geçmişi olduğu bilinmektedir. Bu tür, kutuplar dışında dünya üzerinde her yerde varlık gösterebilmektedir. Dünyada 5000 den fazla türü bulunan karafatma zararlısı halk arasındaki bir diğer adı da oryantal hamam böceğidir. 6 adet bacağa ve parlak aynı zamanda da sert bir kabuğa sahip bu böcek yumurtlayarak çoğalmaktadır. İskelet yapısı sırt kısmının üstünde yer alır. Kabuğu oldukça sert ve darbelere dayanıklı olan karafatmayı yok etmenin yolu, karafatma ilaçlaması yaptırmaktır. Bilinçsizce yapılan karafatma ilaçlamaları, türü yok etmek yerine, çevreye ve insan sağlığına ciddi zararlar verir. Aynı zamanda da türde bir sonraki nesillere taşıdıkları böcek ilacına karşı gelişen bir dayanıklılık doğurur.   

Karafatma ilaçlama işlemi nasıl yapılır?

Karafatma mücadelesi bireysel yapılacak bir iş değildir. Bu işte uzmanlığını belgelemiş ruhsatlı çalışan firmalar ile irtibata geçilmesi şarttır. Firmamızca başta karafatma ilaçlama olmak üzere her tür ve çeşitte hamam böceği, kene, fare, tahta kurdu, çiyan akrep ve benzeri, size özel haşere ilaçlaması titizlikle tatbik edilmektedir. Karafatma ilaçlama işleminde, bakanlıkça onaylanmış, ruhsatlı ve sağlığa zararlı olmayan jel tipi ya da kokulu sıvı ilaçları kullanılmalıdır. Bu tip böcek ilaçları, eğitimli ve deneyimli kişilere uygulanmalıdır.

Karafatma ilaçlaması neden önemlidir?

Tüm diğer böceklerde olduğu gibi, karafatmalar da bedenlerinde insan ve evcil hayvan sağlığına zararlı olabilecek onları hasta yapabilecek bazı zararlı mikroorganizmalar taşımaktadırlar. Bu zararlıları da beslenirken dışkılama, salya ya da sürülme yolu ile açıktaki gıda maddelerine ve yaşam alanlarına bulaştırmaktadırlar. Bu nedenle de ortamdaki karafatmaların yok edilmesi sağlık ve hijyen dolu ortamlar için şarttır. Karafatma çok hızlı üreyen ve de dayanıklı bir böcek türü olduğundan hızlıca yayılmakta ve özellikle apartmanlarda tehlikeli bir bulaşma olabilmektedir. Bulaşmayı önlemek maalesef ki bireysel çabalarla mümkün değildir. Ancak baştan düzenli bir şekilde yapılacak periyodik kalorifer böceği ilaçlamaları ile sorun kökünden titizlikle çözülebilir. Firmamız başta karafatma mücadelesi olmak üzere her çeşit böceğin, haşerenin farenin ilaçlamasını özenle yapmaktadır. Tüm ekiplerimiz özel eğitimlerden geçirilmiş konusunda uzman kişilerden oluşmuşlardır. Karafatma mücadelesinde de son derece deneyimli olan profesyonel firmamız ile irtibata geçmeniz halinde sorununuz kısa zamanda çözülecektir.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir