İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Karınca ilaçlama

Oldukça ufak yapılara sahip olan karıncalar aralarında da farklı çeşitlere ayrılırlar. Koloniler halinde yaşarlar ve her birinin koloniler içerisinde farklı görevleri vardır. Birçok kişi tarafından çalışkan oldukları bilinen bu canlılar yiyecek bulabilecekleri her yerde görülebilirler. Evlerimizde mutfaklarımızda ya da lokanta, büfe gibi yerlerde de rastlanabilecek olan karıncalardan kurtulmak, besinlerimize verdikleri ya da bitkilere verdikleri zararlardan dolayı önemlidir. Karınca ilaçlama, bu canlıların bulundukları yuvaların yerleri tespit edilmesi ardından uygulanmalıdır.

Karıncalar kendi ağırlıklarının 20 katı daha fazla ağırlık taşıyabildiklerinden, doysalar bile yiyecek bulmaya ve toplamaya devam ederler. Bu görev, koloniler içerisinde bulunan işçi karıncanındır. Bu haşere yemek bulmaya gittiğinde ardında bir koku salgılar ve yemek bulduğunda bu koku molekülleri sayesinde diğerleriyle iletişimini sağlar.  Yalnız yaşayamayan karıncalardan kurtulmak, sayıları çok fazla olduğundan ve görüldüğünün dışında daha bir o kadar sayıda da yuvalarında bulunabileceklerinden muhakkak karınca ilaçlama uygulatılmalıdır. Evlerimizde ya da iş yerlerimizde, ofislerimizde bulunan bu haşereler, daha çok şekerli yiyeceklerin bulunduğu, kırıntıların olduğu mutfaklarımızı istila ederler. Karınca ile mücadele, dışarıdan temin edilen ilaçlar alınarak bireysel olarak mümkün olmamakla birlikte, zaman kaybından başka bir yöntem değildir.

Karınca kolonisinin başında bulunan kraliçe karınca, uygun herhangi bir alan bulduğundan başka bir koloni oluşturur. Bu şekilde çoğalan karıncalardan kurtulmak günden güne daha da zorlaşır. Karınca ilaçlama, her alana temas edebilecek, gözle görülmeyen en kuytu köşelere bile etki edecek ilaçlama yöntemleri uygulanarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle de her alanda görülebilecek bu haşerelerin yok edilmesi oldukça kolaydır. Yumurtalama ile çoğalan bu haşere, üremesini gerçekleştirmek için kendine uygun yer bulur. Kanatlarını koparıp, yuva girişlerini kapatarak bu yumurtalara güvenli alanlar sağlar. Dişi karınca, bu süre zarfında uzun süre aç susuz kalacağından, kanatlarını yiyerek yaşamını sürdürür. Erkek ise çiftleşmeden kısa süre sonra ölür. Oluşan yavrular kuru havadan etkilendiklerinden, dişi karıncalar nemli havaları tercih eder ya da havayı nemli tutmaya çalışır. Bu canlıların, yumurta bırakabilecekleri yerlerin tespitinden sonra yapılan karınca ilaçlama daha kesin sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Dış mekânlarda ağaçların üzerlerinde, toprak altlarına yaptıkları yuvalarda yaşayan karıncalar, evlerimizde de görülebilir ve her alanda karınca ilaçlama uygulatılmalıdır. Hem ağaçlara, yeşilliklere, bitkilere zarar verecek olan bu haşere, hem evdeki yiyeceklerimizi de tüketecektir. Karıncadan kurtulmak bu yüzden önemlidir. Karınca ilaçlama gerçekleşmesi ardından, yüzlercesi bir arada bulunan bu haşereler kolaylıkla yok edilir. Sağlık bakanlığı onaylı olarak sizlere hizmet veren ilaçlama şirketimiz tarafından karınca ilaçlama yardımı almanız mümkündür. 7/24 sizlere uygun herhangi bir saatte ve herhangi bir alanda bizimle irtibat kurabilir, karıncalardan kurtulmak için ilaçlama uygulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir