Kene

KENE İLAÇLAMA

Kene nasıl bir böcektir, zararlı mıdır?

Eklem bacaklı bir hayvan olan kene, taşıdığı mikroptan ötürü insanlara hastalık yapıcı virüsleri bulaştırmaktadır bu nedenle de son derece tehlikelidir. Kene ile mücadele edilmesi gereken ölümcül bir böcek türüdür. Kene insanları ısırıp kanlarını emer bu nedenle de kene görülen yerde kene ilaçlaması yaptırılması şarttır. Kene birçok hastalık bulaştırabilir ancak içlerinde en tehlikeli olanı Kanamalı Kırım Kongo Hastalığıdır. Keneler otluk ve yeşil alanlarda bolca yaşamaktadırlar, hızlıca da çoğalırlar. Bu yeşil alanlardan sürtünme yolu ile hayvanların üstlerine geçmektedirler. Kene görüldüğünde acilen kene ilaçlama uygulaması yapmak ölümcül hastalıkların da önüne geçecektir.

Kene ile mücadele nasıl yapılır?

Kene daha çok yeşil alanlarda yaşamaktadır ve ev ortamına da girip kapı pervazı, priz içleri, süpürgelik kenarları ve bunun gibi yerlerde yaşamaktadırlar. Kene ilaçlama yaptırmadan bireysel olarak mücadele etmek imkânsızdır. Kene türleri çeşitlidir. Vantuz şeklinde olan bacakları ile insan ve hayvan derisine yapışmaktadırlar. Kene görüldüğünde onu bireysel olarak tutup çekmek vücudunun kopmasına ve içerisindeki virüslü sıvıyı yapıştığı canlıya aktarmasına neden olacaktır. Hastane ortamında kene uygun bir şekilde doktorlarca deriden temizlenmektedir. Kene ile mücadele bu işi profosyonelce yapan şirketlerden destek almak şarttır. Ancak bu sayede yaşam alanındaki keneyi yok etmek, keneden kurtulmanız mümkün olacaktır.        

Kene ilaçlaması nasıl yapılır?

Kene ilaçlama işleminde işinin ehli profesyonel bir ekipten destek almak önemlidir. Bu ekipler gerekli koruyucu ekipmanlar kullanarak kene gözlemlenen tüm yeşil alanları ve varsa kapalı alanları ilaçlamaktadırlar. Firmamızca başta kene olmak üzere her çeşit hamam böceği, fare, akrep, çiyan, gümüşçül ilaçlaması özenle yapılmaktadır. Kullanılan tüm ürünler sertifikalı ürünler olup, uygulamalarımız dünya standartlarında olmaktadır. Kene ilaçlaması sırasında, alanda koruyucu ekipmana sahip uygulayıcı ekip elemanlarımız dışında evcil hayvanlar da dâhil hiçbir canlının bulunmaması gerekmektedir. Verdiğimiz garantili kene ilaçlama hizmeti sonrasında mekânınızdaki bu tehlikeli zararlıdan kurtulmuş olacaksınız. Siz de nitelikli hizmetlerimizle tanışmak için bizi hemen çağrı merkezi telefonlarımızdan arayabilirsiniz. Mobil ekiplerimiz gün boyu servislerini sürdürmektedirler. 

Bir önceki yazımız olan Oryantal Hamam Böceği başlıklı makalemizde hamam böceği ve oryantal hamamböceği hakkında bilgiler verilmektedir.

\\ tags: , ,


Yorum Yapın

Copright 2014 Doğru İlaçlama | kaloriferbocegi.us | Site Haritası