İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kertenkele İlaçlama

Sürüngen bir canlı türü olan kertenkele güneşli havalarda sıkça güneşlenmeye çıkan bir hayvandır. Bu yüzden kertenkele türleri sıcak günlerde duvarlarda, çatıların üstünde sıkça görülebilirler. Akar, akrep, danaburnu, fare, kalorifer böceği, karafatma, örümcek, sivrisinek ve kertenkele ilaçlama, deneyimli böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılır. Kertenkele ile mücadele deneyim ve bilgi gerektiren bir konudur. Kertenkeleden kurtulmak için günün her saatinde ruhsatlı ilaçlama servislerine başvurabilirsiniz. Bireysel denemeler veya korsan ilaçlamacıların uygulamaları kertenkele ilaçlama işleminden arzu ettiğiniz sonucu almak için yeterli olmayacak, hatta insan sağlığına ve doğaya zarar verebilecektir. Kertenkeleyi yok etmek için yaptığınız bireysel uygulamalarla kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına zarar vermeniz mümkündür.

Soğuk iklimlerden hoşlanmayan bir hayvan olan kertenkele eğer otçulsa genellikle bitkilerin kök ve yaprak kısımlarından beslenir. Etil kertenkele türleri ise böceklerle beslenir ve ülkemizdeki kertenkelelerin çoğu bu cinstendir. Memelileri, hatta kuşları yiyen oldukça iri kertenkele çeşitleri de vardır. Arı, bit, çekirge, gümüş böceği, güve, kakalak, karınca, uyuz böceği, salyangoz ilaçlama için olduğu gibi kertenkele ilaçlama uygulamaları için de en doğru adres her zaman ruhsat sahibi profesyonel firmalardır. Renkleriyle yaşadıkları çevreye uyum sağlayan ev bu yüzden konunun uzmanı olmayan kişilerin gözünden kaçabilecek olan kertenkeleyi yok etmek kolay değildir. Profesyonel ilaçlama servisleri, sundukları kaliteli ve garantili kertenkele ilaçlama hizmetleriyle bu canlıyı size, bitkilerinize, evinize, arazinize zarar vermeden ortadan kaldırırlar. Kertenkele, zehirli türleri çok az olan bir hayvandır ve bu yönden pek tehlike arz etmez. Kertenkele çeşitleri ısırmaya eğilimli de değildir, ancak bir tehdit altında olduklarını hissettikleri zaman ısırırlar. Fakat tarla, bahçe gibi alanlardaki sebzeleri tüketir ve evlerdeki çiçeklere de zarar verirler. Oldukça nadir rastlanan kertenkele ısırması durumunda ise her ihtimale karşı doktora gitmek gerekir.

Yumurtlayarak üreyen bir hayvan olan kertenkele, kuyruğu ve vücudunun bir bölümü koptuğunda kendini yenileyebilir. Halı böceği, kene, sinek, yılan, kalorifer böceği ve diğer böcek ve kemirgenlerle kertenkele ilaçlama uygulamaları profesyonel ilaçlama servisleri tarafından garantili bir şekilde yapılmaktadır. Bu servisler etkili ilaçları uygun yöntemlerle ve insanlarla diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde uygularlar.

Bir önceki yazımız olan Tesbih Böceği İlaçlama başlıklı makalemizde böcek ilaçlama, tesbih böceği ve tesbih böceği ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir