İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ilaçlama haşere ilaçlama çeşitlerinden birisidir. Kırkayak ilaçlama bu hayvanın yok edilmesinde başvurulan tek yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak kırkayaklar omurgasız ve vücutlarının altında çok sayıda ayak bulunduran bir canlıdır. Kırkayak canlısı bitkisel besinler ile beslenir. Yaklaşık 7000 türü bulunmaktadır. Bu haşere oldukça zehirli ve tehlikelidir. Kırkayakların özel bir solunum sitemleri vardır. Bunlar ayak sayılarına göre farklı isimlerde alabilirler. Kırkayaklar özellikle tarlalarda sürü halinde gezerler. Buradaki bitki köklerini yiyerek ürünlere büyük zararlar verirler. Bunun dışında etçil olarakta ölü hayvanların etlerini yerler. Türlerine ve bağlı oldukları yerlere göre farklı renklerde ve farklı boyutlarda olabilen kırkayaklar genelde siyah, kahverengi, kızıl ve sarı renklerde olurlar. Boyları bazen 6 bazen de 10 cm arasında değişebilir. Kırkayakların yuvaları genelde toprak altlarında, ağaç kabuğu altlarında, evlerinde duvarları arasındaki çatlaklarda ve kayaların altında olur. Nem ve rutubetin olduğu her yerde bu haşerelerin yuvaları olabilmektedir. İnsan sağlığı açısından çok büyük bir tehdit içeren bu canlılar bazen yaşadığımız yerlere kadar gelebilmektedirler.

Ayakkabı içlerinde ya da mutfak ve banyo içlerinde barınmaya çalışırlar. İnsanları ısırmaları halinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilen bu hayvanların kırkayak ilaçlama yöntemi ile yok edilmeleri gerekmektedir. Isırmaları sonucunda insanlarda özellikle kısmi felç ve zehirlenme vakalarına neden olurlar. Kırkayak ilaçlama konusunda mutlaka konusunda uzman kuruluşlardan yardım alınması gerekmektedir. Evlerinizde bu canlılardan gördüğünüz zaman kesinlikle kırkayak ilaçlama konusunda işinin uzmanları kişilerden acil olarak yardım almalısınız. Kırkayak ile mücadele gerçekten zor bir işlemdir. Kırkayakları yok etmek için ilaçlamadan başka herhangi bir yöntemin etkili olmayacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Bu konuda sizlere yardımcı olan firmamız en kısa sürede istenilen yerlere gelip kırkayakları yok etmek konusunda sizlere her zaman yardımcı oluyor. En etkili haşere ilaçlama ve ilaçlama  aletleri ile kısa bir süre içinde bu zararlı anlılardan sizi kurtarabiliyoruz. İnsanları ısırmaları durumdan özellikle kısmi felce neden olabilecek kadar zehirli olan kırkayakların yok edilmesi sağlığımız açısından çok önemli olup en etkin ilaçlarla sizleri bu dertten kurtarabiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One thought on “Kırkayak İlaçlama”

  1. Merhabalar. Bu kokulu kırkayaklardan evimde sürekli çıkıyor. Evim Karaman ili Ermenek ilçesinde. İlçe ile 2,5 saat mesafede. Bu kırkayaklardan kurtulmak için kullanabileceğim bir ilaç söyleyebilirmisiniz. Yada bana nasıl yarımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir