İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kokusuz İlaçlama

Dünya üzerindeki insanların yüzlerce yıldır onlarca farklı salgın hastalığa yakalanmasın sebep olan böcek ve haşereler, günümüzde de insanlara bulaşan hastalıkların %90’nının sorumlusu olmaya devam etmektedir. Her yerde gezindiği için bakteri, virüs ve mantar gibi zararlı mikropları da sürekli taşıyan böcek ve haşerelerden kurtulmanın en etkili yolu; kokulu ve kokusuz ilaçlama uygulamalarıdır. Kokulu ve kokusuz ilaçlama haricinde jel ilaç karışımlarının belirli alanlara uygulanmasıyla da böcek ve haşere sorunlarından kurtulmak mümkündür.

Gerek kokulu gerekse de kokusuz ilaçlama olsun, tüm uygulamaların sorunun nedeni olan böcek ve haşere türüne göre belirlenmesi gerekir. Ayrıca böceklerin dış ortamla bağlantısı, sorunun yaşandığı alanın genişliği, böceklerin yuvaları ve yumurtaların konumu gibi pek çok etken de uygulamanın kokulu ya da kokusuz ilaçlama olarak belirlenmesini etkilemektedir. Kokusuz sıvı ilaçlama uygulamalarıyla kullanılan ilaç; en geniş alanlarda dahi zeminden tavana kadar en ufak deliklerin içine dahi etki etmektedir. Böylece kokusuz ilaçlama ile belirli bir bölge değil, genişliğine bakmaksızın geniş bir alandaki her yer ilaçlanabilir. Bu şekilde uygulanan kokusuz ilaçlama işlemlerinin avantajlarında bir diğeri ise yetişkin böcek ve haşereler kadar yumurtaların da etkilenmesidir. Kokusuz ilaçlama tercih edilmesinin temel nedeni, bazı böcek ve haşere yumurtalarının dış ortamdan gelen kimyasal ve fiziksel etkilere karşı inanılmaz derecede dayanıklı olmasıdır. Bu nedenle kokusuz ilaçlama tekniğinin uygulanmasına karar verme ve en önemlisi uygulamada kullanılacak kokusuz sıvı ilaçlama karışımının hazırlanması için kesinlikle konunun eğitimi almış ve deneyim sahibi olmak gerekir.

Bakanlık ruhsatı ile çalışan ve hem bireysel hem de kurumsal kokusuz ilaçlama hizmetlerinin tamamında bakanlık onaylı ilaçlar kullanan Doğru İlaçlama, sağlıklı bir ortamda yaşamanızı sağlayacak çözümlerle böcek ve haşere sorunlarına kalıcı çözüm üretiyor. Deneyimli ve eğitim ekibi ile uzmanlığını gerekli sertifikalarla da ortaya koyabilen Doğru İlaçlama, kokulu kokusuz ilaçlama fark etmeden tüm hizmetlerine %100 garanti vermektedir. Hamam böceği, çıyan, pire, kalorifer böceği, karafatma, tahta kurusu, sivrisinek, fare, yılan, akrep ve diğer tüm zararlılarla ilgili her sorunda haftanın 7 günü, günün 24 saati firmamızı arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kokulu İlaçlama başlıklı makalemizde ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokulu ilaçlama hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir