İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Lağım faresi ilaçlama

Sıçangillerden, sıçandan ufak, küçük vücutlu, sivri çeneli, uzun bıyıklı, uzun ve çıplak kulaklı, ufak ve kara gözlü, kemirgen bir memeli hayvan türü olan fareler, son derece zararlı hayvanlar arasındadır. Haşere ilaçlama firması yaşam alanlarınıza sızan tüm haşere ve kemirgen çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Kısa küt burunlu, patlak gözlü, kuyruğu hariç 15, 25 cm boya sahip olan lağım faresinin toplam yaşam ömürleri 1 yıldır. Dişi bir lağım faresi 1 yılda toplamda 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık olarak 8, 9 yavru dünyaya getirir. Yeni doğan bir fare yaklaşık olarak 2, 3 aylık bir periyot halinde ergin hale gelir. Genellikle lağımlarda, apartman binalarının kömürlük ve alt katlarında, otoparklarda yuva yapar. Bina dışı akarsu kenarlarında, toprak altları ve çöp yığınları içinde barınır. Lağım fareleri genetiksel özellikleri gereği dünya üzerinde en pis yerlerde yaşayan canlılardan biridir. Bu nedenlerle vücudunda birçok mikrop ve virüs barındırır. Bu hastalıklar tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır. 16 metre yükseklikten atlayabilen ve 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilme özelliğine sahip olan bu canlılar yaşam alanlarına kolaylıkla sızabilir. Kemirgen türleri arasında en pis olan bu canlı, kişisel veya toplumsal alanlar içine girdiğinde açıkta kalan yiyeceklerin üstüne salya ve dışkı yoluyla birçok virüs ve bakteri bulaştırır. Aynı zamanda insanlarla teması sonucu uyuşturma özelliğine sahip olduğundan ötürü genellikle geceleri avlanır.
Son derece tehlikeli olan bu canlı türü ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel hizmet veren firmalardan lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip haşere ilaçlama firmamız aynı zamanda TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından zararsızdır.
Sizde ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika gibi kapalı ve toplumsal alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da lağım faresinden şikayetçiyseniz, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan haşere ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etkili Bir Şekilde Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir