İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Oryantal Hamam Böceği

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

                Oryantal hamam böceği nedir?

Hamam böceği türlerinden birisi olan Oryantal hamam böceği halk arasında bilinen bir diğer adı da karafatmadır. Hamam böcekleri türleri arasında büyüklüğü ve kabuğunun parlaklığı ile de ayırt edilen Oryantal hamam böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalan son derece dayanıklı bir böcek türüdür. Bireysel çabaların hiçbirisi bu böceği yok etmemektedir. Oryantal hamam böceği ile mücadelede planlı bir şekilde oryantal hamam böceği ilaçlaması yaptırmak şarttır. Her tür gıda maddesi ve kâğıt, kumaş türü nesneleri, kendi türüne ait ölmüşleri ya da diğer böcekleri yiyerek de beslenen bu böcek türü zorlu yaşam koşullarına karşılık da dayanıklılığı yüksek bir zararlıdır. Sert ve kalın kabuğu sayesinde dışarıdan gelen darbelerden zor etkilenip aynı zamanda radyasyona karşı da dayanıklı olduğu bilinmektedir. Bireysel ilaçlama ya da fiziksel müdahalelerin sonuç vermediği oryantal hamam böceğini yok etmek için bilinen tek güvenli yol,  oryantal hamam böceği ilaçlaması yaptırmaktır.

Oryantal hamam böceği türleri nelerdir?

Prensipte akrabalığı hamam böceği ailesine dayanan oryantal hamam böceği, Türkiye’de yaygın olarak görülen bir diğer adı da karafatma olan bir zararlıdır. Diğer hamam böcekleri gibi 6 tane bacağı ve kafasında 2 adet uzunca incecik anteni bulunur. Türün diğer örneklerinden farkı, kabuğunun çok daha parlak ve boyunun biraz daha uzun olmasıdır.

                Oryantal hamam böceği ilaçlamasının önemi nedir?

Her tür alanda çöplükte, tuvalette, mutfakta, depoda, fabrikada, lokantalarda, makine motorlarında, kalorifer dairelerinde, okullarda, hastanelerde karşılaşılabilen oryantal hamam böcekleri hastalık yapıcı önemli mikroorganizmaların da taşıyıcısıdırlar. Üzerlerinde taşıdıkları bu mikropları salya ve dışkı yolu ile gezinirlerken yaşam alanlarına, beslenirlerken de gıda maddelerinin üzerine bırakan oryantal hamam böcekleri özellikle çocuklar ve yaşlı hastalar açısından ölümcül risk taşımaktadırlar. Bu tip böceklerin gözlendiği alanların acilen oryantal hamam böceği ilaçlama uygulanmasında tabii tutulması yerinde bir davranıştır. Bunun yanı sıra yüksek risk grubundaki restoran, büfe, cafe, okul, hastane, fabrika, depo ve benzeri alanlara da düzenli olarak oryantal böcek ilaçlaması yaptırılması gerekir. Firmamız tarafından oryantal hamam böceği mücadelesi büyük bir titizlik ile yapılmaktadır. Benzer şekilde oryantal hamam böceğinin yanı sıra her nevi fare, kene, akrep, çiyan, tüm hamam böceği türleri, gümüşçül ve size özel tüm haşere, kemirgen sorunlarınıza uygun böcek ilaçlaması deneyimimiz ve ekipmanımız mevcuttur.

 

Bir önceki yazımız olan Apartman İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir