Tahta Kurdu – Ağaç Kurdu

Tahta Kurdu İlaçlama Servisi

Tahta Kurdu / Ağaç Kurdu Nedir ?

Tahta kurdu, ya da diğer adları ile ağaç kurdu, mobilya kurdu, 2 ila 5 mm arasında değişen boya sahip olan kanatlı ve tırtıla benzer bacakları olan zararlılardandır. Ağaç içerikli her tür mobilya, döşeme, doğramayı kemirerek beslenir. Bu nedenle de çıkardıkları ses ile kolayca fark edilir. Direk olarak insan ve evcil hayvanları ısırmasalar da tahta kurtları zararı ev ve ofis eşyalarına verdikleri geri dönülmez zararlardır. Bu nedenle de hızlı bir tahta kurdu ilaçlama yaptırılması şarttır.     

Tahta kurdu ile mücadele nasıl yapılır?

Tahta kurdu ile mücadele tüm diğer haşere mücadelelerinde olduğu gibi, bireysel olarak yapılacak bir savaş değildir. Bu durumda yapılacak en doğru adım ağaç kurdu ilaçlama yaptırmak için işinde uzman bir şirketten destek almaktır. Yaşam alanlarındaki her tür ahşap, mobilya türü eşyayı delerek onlara zarar verecek güçte sağlam bir anatomiye sahip olan tahta kurtları ile mücadele için ekiplerimizde dünya standartlarında tahta kurdu ilaçlama yöntemleri mevcuttur.

Tahta kurdunun zararları nelerdir?

Tahta kurdunun verdiği en büyük zararlar maddi açıdan olmaktadır. Mekân sahibi için değerli birçok mobilyanın, ahşap döşeme, doğrama ve tavan elemanlarının zaman içerisinde yok oluyor olması kişiye maddi açıdan zarar vermektedir. Ayrıca tahta kurdu kemirdikleri mobilyalarda emniyetsiz bir durumun da oluşmasına sebep olmaktadırlar. Örneğin, zaman içerisinde zayıflayan bir ahşap sandalyede umulmadık bir kazanın olma ihtimali yüksektir. Tahta kurdunun zararları biri de kişiye verdiği manevi üzüntüdür. Değerli ya da manevi açıdan özel bazı eşyalardaki yıpranmalar da sizi ruhsal olarak üzüntüye sürükleyebilir.  Bu nedenle de özellikle riskli alanlarda düzenli olarak tahta kurdu ilaçlama yaptırılması gerekmektedir.

Ağaç kurdu ilaçlama işleminde seçilecek firmanın özellikleri nelerdir?

Tahta kurdunu yok etmek kolay değildir. Mobilya, döşeme ve ahşam olan her yere kolayca yerleşip zarar veren tahta kurtları ile mücadeleyi sadece ruhsatlı ve bu işte deneyimli uzman ekipler yapabilmektedir. Firmamızca tahta kurdu ilaçlama yanı sıra, fare, kene, çiyan, akrep, hamam böceği de dâhil olmak üzere her türlü haşere ve böceğin ilaçlaması özenle yapılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Karafatma İlaçlama başlıklı makalemizde karafatma ilaçlama firması ve karafatma ilaçlama şirketi hakkında bilgiler verilmektedir.

\\ tags: ,


Yorum Yapın

Copright 2014 Doğru İlaçlama | kaloriferbocegi.us | Site Haritası