Tesbih Böceği İlaçlama

Adını herhangi bir zarar gördüğünde kendini yuvarlayarak tesbih tanesine benzer bir şekil alma özelliğinden alan tesbih böceği türleri, akrep gibi zehirli böcekler değildir. Sıvı kokulu veya sıvı kokusuz ilaçlarla yapılması gereken tesbih böceği ilaçlama işleminin kesin sonuç vermesi için profesyonel bir ilaçlama şirketince yapılması gerekir. Tıpkı akar, çıyan, fare, halı böceği, karınca, kalorifer böceği, sivrisinek ve diğer zararlılar için de geçerli olduğu gibi tesbih böceği ilaçlama işi de bireysel müdahalelerde bulunularak veya korsan ilaçlamacılar tarafından yapıldığında insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyebilir. İnsan ve hayvanları ısırmayan otçul bir böcek olan tesbih böceği, bitkilerle beslenir. Beslendiği bahçe, tarla ve saksı bitkilerinin üzerine salya, yumurta vb. bırakarak onların yetişmesine zarar veren tesbih ile mücadele, ehliyetli ilaçlamacıların işidir.

Akrep, fare, hamam böceği, karafatma, örümcek, tahta kurdu, yılan ve tesbih böceği gibi haşere ve kemirgenler insanların kullandığı yiyecek maddelerinin üzerine salya ve dışkılarını bırakarak bazı hastalıklar bulaştırabilirler. Bu durumda ‘tesbih böceği zararlı mıdır?’ sorusunun cevabı ortadadır: Evet. Tıpkı diğer böcek çeşitleri gibi tesbih böceği çeşitleri de yumurtalarını yerleştikleri yaşama alanlarının kuytu köşelerine bırakarak kısa süre içinde çoğalırlar. Tesbih böceği ilaçlama işlemi yapılarak ortadan kaldırılmadıkları sürece de çoğalmaları giderek hızlanır ve bireysel yöntemlerle baş etmenin mümkün olmayacağı bir hal alır. Tesbih böceği ile mücadele işinin garantili bir şekilde halledilmesinin tek yolu profesyonel ilaçlamacılara tesbih böceği ilaçlama için başvurmaktır. Tesbih böceğini yok etmek bu konuda tecrübesi olmayan kişilerin veya kalitesiz ilaçlar kullanarak sağlıksız uygulamalar yapan korsan ilaçlama servislerinin altından kalkabileceği bir iş değildir. Akar, akrep, tahtakurusu, karafatma, fare, danaburnu, uyuzböceği, yılan ve tesbih böceğinden kurtulmak için kaliteli ilaçlar kullanan ve işini bilen elemanlar barındıran deneyimli ve ruhsatlı tesbih böceği ilaçlama firmalarına başvurmak gerekir.

Tesbih böceği türleri ısırma ve zehir salgılama özelliklerine sahip değildirler fakat görünümleriyle sıkıntı yaratır, bitkilere zarar verir ve temas ettikleri gıda maddeleri aracılığıyla insanlara hastalık mikrobu bulaştırabilirler. Ev içlerinde daha çok banyo ve mutfak gibi nemli alanlara yerleşirler.

\\ tags: , ,


Yorum Yapın

Copright 2014 Doğru İlaçlama | kaloriferbocegi.us | Site Haritası